Joachim van Hier (1834-1905): Vinterlandskab

Varenummer: 6432953
Hammerslagspris: DKK 800
Vurdering: DKK 2.600

Olie på lærred. Kunstmaler Joachim Hier, pseudonym for Giacchino Hierschel de Minerbi, født i Triste 1834 og død i London i 1905. Signeret van Hier og malet på et engelsk lærred fra midten af det 19. årh. 61x91 cm. Fin gammel ramme med enkelte ubetydelige afslag. Rammemål 99x129 cm.
Auktionen afsluttes:  27-02-2024 19:10:00

2121911 27-02-2024 08:18:13 DKK 800