Jeannette Glass Co. Shaker samt isspand samt Hundertwasser 'Green Power' champagneglas (3)
Vurdering:
Jeannette Glass Co. Retro barsæt bestående af shaker m/ låg (mangler holder til ske) samt isspand m/ stand, rigt dekoreret med cocktail el. drinks opskrifter H. 21-23, Ø 9-14,5 cm. Samt Friedensreich Hundertwasser 'Green Power' champagneglas, mrk. PM IX/1 & Hundertwasser, H. 24 cm. Enkelte brugsspor. (3)
04-07-2024 13:43:00