Jeannette Glass Co. Shaker samt isspand samt Hundertwasser 'Green Power' champagneglas (3)

Varenummer: 6434764

Vurdering: DKK < 1.000

Jeannette Glass Co. Retro barsæt bestående af shaker m/ låg (mangler holder til ske) samt isspand m/ stand, rigt dekoreret med cocktail el. drinks opskrifter H. 21-23, Ø 9-14,5 cm. Samt Friedensreich Hundertwasser 'Green Power' champagneglas, mrk. PM IX/1 & Hundertwasser, H. 24 cm. Enkelte brugsspor. (3)

Auktionen afsluttes:  19-05-2024 19:11:49