Gå til mobilt website
Log ind
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Dansk
English
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Ure
Bordure
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Log ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
James Defontayne, London. George II lygteur i kasse af mahogni, ca. 1720-1740
Varenummer
:
6435746
Hammerslagspris
:
5.000
Vurdering
:
6.400
George II lygteur i kasse af mahogni, urskive af messing med timekrans af tin med romer- og arabertal sign. James Defontayne, London, derover silent/strike-skive, urværk med graveret bagplade af messing. Optræksnøgle medfølger. H. 48,5 cm, B. 30 cm, D. 20 cm. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår restaureret og kompletteret.
13-02-2024 20:03:00
Showroom:
DK, Vejle, Dandyvej
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
74674
13-02-2024
16:42:41
5000
Close
Image 1 of 1
Maximize image
Restore image