Jaeger-LeCoultre 'Kryos Chronograph'. Herreur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1980'erne

Varenummer: 6429316
Næste bud: DKK 38.000
Vurdering: DKK 50.000

Herrearmbåndsur fra Jaeger-LeCoultre, model Kryos Chronograph, ref.nr.: 305.7.31, i urkasse af 18 kt. guld, lys skive med punktindeks, datoangivelse ved 4.30" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, justerbar lynette, mineralglas, monteret med original læderrem med spænde af forgyldt stål, quartz urværk. Ø. 36,5 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionaliteten og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes:  11-03-2024 21:24:00