Vurdering:
5.000
Italiensk ring af 18 kt. hvidguld udført med gennembrudt front af 18 kt. rødguld prydet med tre rundslebne kornblå safirer sat i greb af sortoxideret hvidguld, i alt ca. 0.54 ct. Stemplet med italienske Gold Hallmarks. Ringstr.: 56,5/ 18. Vægt: ca. 5,2 g. Ringen fremstår med brugsspor.