Italiensk armbånd af 18 kt guld
Vurdering:
20.000
Bredt Italiensk vintage armlænke af 18 kt. guld med rudeformet led monteret med indskudslås med sikkerhedshaspe. Længde 20,5 cm. B. 24,7 mm. Stemplet 750, Deposita samt 224VI. Vægt 43 gram. Fra 1960. Ligger i original smykkeæske. Fremstår med almindelig brugsspor.
29-03-2024 19:42:00