I. H. Quistgaard m.fl. Seks dækketallerkener (6)

Varenummer: 6436378
Vurdering: DKK 1.200

I.H. Quistgaard for Kronjyden. En dækketallerken af massivt palisander formgivet af Jens Harald Quistgaard, fremstillet hos Kronjyden, ca. 1960'erne. Ø 28 cm. Samt dansk design. Fem dækketallerkener af massivt teaktræ. Ø. 27 cm. 1960'erne. Fremstår med brugsspor, enkelte åbne samlinger. (6)
Auktionen afsluttes:  12-07-2024 19:07:00