Havelygter / havelamper i orientalsk stil, sten & granit, af nyere dato (2)

Varenummer: 6437164
Hammerslagspris: DKK 2.800
Vurdering: DKK 2.000

Havelygter / havelamper el. lanterner af patineret sten & granit, i japansk stil, prydet med planteornamentik, lotus m.m., af nyere dato - bærer præg af udeliv, H. ca. 105 cm. Fremstår m/ alm. brugsspor bl.a. ridser / mrk. m.m. (2)
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 18:15:00