Harald Slott-Møller. Parti fra en gårdsplads, en karl til hest taler med en pige, 1918

Varenummer: 6467531
Vurdering: DKK 8.000

Harald Slott-Møller (1864-1937). Parti fra en gårdsplads, en karl til hest taler med en pige, olie på lærred, sign. Harald Slott-Møller 1918. 56 x 92 cm (74 x 111 cm).
På bagsiden udstillingsmærkat fra Charlottenborg (passer dog ikke på nogen af de det år udstillede værker).
Auktionen afsluttes:  12-07-2024 19:20:00