Hans Schmidt (1839-1917): Høne og vaskespand.

Varenummer: 6411802
Katalognummer: 1164
Hammerslagspris: DKK 5.000
Vurdering: DKK 6.000

Sign. Hans Schmidt. Olie på malerplade. 19 x 32 cm. Proveniens: Kunsthandler, Chr. Larsen, Højbro Plads Kbh.

Bemærk at fortrydelsesretten ikke gælder på Kvalitetsauktionen uanset hvordan bud er afgivet. Kontakt os gerne for en konditionsrapport.

Grundet tekniske udfordringer, vises hammerslaget fra auktionen desværre ikke. Vi arbejder på en løsning og beklager fejlen.

Klassisk Auktion

Forauktion

Dette var en forauktion til vores Klassisk Auktion i Hørsholm d. 14. marts 2024 kl 17.00.

Alle bud der afgives på denne forauktion er at betragte som kommissionsbud til auktionen. Når den klassiske auktion afholdes vil det også vare muligt at byde med live.

Bemærk at uanset hvad der fremgår af denne side, så er emnet fysisk placeret i Hørsholm.

Forauktionen afsluttes:  15-12-2023 12:53:38

3089 15-12-2023 12:53:38 DKK 5000