Gunni Omann. Høj skænk, teaktræ, model 3

Varenummer: 6473929
Hammerslagspris: DKK 4.200
Vurdering: DKK 6.000

Gunni Omann. Høj skænk af fineret teaktræ, underdel med fem skuffer og to skydelåger, overdel med skydelåger bag hvilke hylder. Fremstillet hos Omann Jun. 1950'erne, model 3. H. 175 cm. B. 165 cm. D. 47 cm. Fremstår med brugsspor, herunder defekt finer på én skuffe
Auktionen afsluttes:  12-07-2024 20:25:00

2349276 12-07-2024 20:07:20 DKK 4200
2077764 09-07-2024 12:47:59 DKK 4000