Varenummer: 6433081
Vurdering: DKK 5.000

Grann & Laglye. Skønvirke opsats af hammerslået sølv dekoreret med perlestaffering og gennembrudte fødder i form af volutter, anno 1927. Glasindsats mangler. H. 16,5. Ø 23 cm. Vægt ca. 628 g. Fremstår med brugsspor og mindre stødmærker.