Gran & Laglye m.fl. 'Bremerholm' serveringsspade, japanske pindemadspinde m.m. af sølv

Varenummer: 6451728

Næste bud: DKK 700
Vurdering: DKK 1.000

En samling sølv: en 'Bremerholm' serveringsspade fra Gran & Laglye, en servietring, et sæt på seks japanske mokkaskeer og et sæt på seks japanske pindemadspinde, alle med japanske motiver på skaftet (disse japanske dele stemplet sterling), en sukkerske med snoet skaft. Samlet vægt ca. 132 g. Brugsspor. (15)

DKK 700
Auktionen afsluttes:  26-07-2024 20:43:00