Vurdering:
3.000
George II tilt-top table/ vippebord med udskåret tre-pas fod af egetræ fra tiden, ca. 1735-1750. Senere restaureret og komplimenteret med kvadratisk plade af mahogni samt nyere messingbeslag. H. 74 cm. B. 96 cm. D. 96 cm. Fremstår med aldersrelateret patina og brugsspor.