Georg Jensen. Et sæt glas/flaskebakker af sterlingsølv, dessin nr. 41/51 (18)

Varenummer: 6434529
Hammerslagspris: DKK 3.000
Vurdering: DKK 3.000

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6441336
Georg Jensen. Et sæt glasbakker af let hammerslået sterlingsølv prydet med vindrueklaser og -blade, 16 stk. dessin nr. 51 Ø 6 cm, samt 2 stk. dessin nr. 51 Ø 8,2 cm, Alt stemplet GJ sterling 925 s, udført før 1945,. Designet af Harald Nielsen. Samlet vægt ca. 294 g. Fremstår med brugsspor, 1 stk. med bule. (18)
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 19:51:44