Georg Jensen. Cocktailring af 18 kt. guld prydet med mosagat

Varenummer: 6439352
Vurdering: DKK 16.000

Georg Jensen. Moderne cocktailring af 18 kt. guld prydet med en større cabochonslebet mosagat. Ringstr. 54. Vægt: 19,6 gram. Fremstår med brugsspor herunder ridser på agat.
Auktionen afsluttes:  04-04-2024 19:42:31