G. C. Roemers. Kanalmotiv (cd)

Varenummer: 6469116

Vurdering: DKK < 1.000

Gerhard Cohn Roemers (1900-1965). Kanalmotiv m/ huse & kirke, indrammet m/ glas mixed-media på lærred sat op på plade, sign. G. C. Roemers & betegnet på bagsiden, 49 x 30 cm. (58 x 39) cm. Med krakeleringer.

Auktionen afsluttes:  23-07-2024 16:37:24