Fritstående skrivebord af nøddetræ, 1900-tallet

Varenummer: 6471501
Hammerslagspris: DKK 500
Vurdering: DKK 1.500

Skrivebord af nøddetræ med front af tre skuffer, cabriole ben med udskæringer. 1900-tallet. H. 76, B. 120, D. 70 cm. Nøgle, medfølger ikke. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker samt mindre afslag på kanter.
Auktionen afsluttes:  12-07-2024 18:23:00

1252620 09-07-2024 16:21:13 DKK 500