Frida Bugge (1874-1964): Landskab i August, Sjælland. Høstlandskab med kirke i baggrunden,
Næste bud:
500
Vurdering:
1.200
Olie på lærred, 32 x 43,5 cm, sign. F. Bugge 1931.
Udstillingsetiket Foreningen for National Kunst 1964 på bagsiden.
03-08-2024 20:12:00