Frida Bugge (1874-1964): Landskab i August, Sjælland. Høstlandskab med kirke i baggrunden,

Varenummer: 6429740
Vurdering: DKK 1.200

Olie på lærred, 32 x 43,5 cm, sign. F. Bugge 1931. Udstillingsetiket Foreningen for National Kunst 1964 på bagsiden.
Auktionen afsluttes:  03-08-2024 20:12:00