Forgyldt sofasæt i Louis-Seize-stil fra omkring år 1900. (4)

Varenummer: 6469982
Hammerslagspris: DKK 2.000
Vurdering: DKK 3.000

Forgyldt sofasæt i Louis-Seize-stil med kanelerede ben fra omkring år 1900 med bladgrønt betræk bestående af: Sofa H. 75 cm, SH. 43 cm, L. 120 cm, to tilhørende stole H. 75 sm, SH. 42, D. 60 cm, B. 65 cm samt ovalt bord H 70 cm, L 66 cm, B 49 cm. Brugsspor, slid og pletter på stof. (4)
Auktionen afsluttes:  12-07-2024 19:27:00

1252620 09-07-2024 16:25:17 DKK 2000