Folmer Bendtsen. Parti fra Alexandravej

Varenummer: 6470656

Næste bud: DKK 4.000
Vurdering: DKK 8.000

Folmer Bendtsen (1907-1993): Parti fra Alexandravej, olie på lærred, sign. og dateret Folmer Bendtsen 64. 65 x 100 (83 x 118) cm. Fremstår med stedvise krakeleringer. (cd)

DKK 4.000
Auktionen afsluttes:  13-07-2024 18:30:16