Finn Hjortskov Jensen. 'Prins Frederik den Vises hjortejagt' (cd)

Varenummer: 6374590

Næste bud: DKK 3.000
Vurdering: DKK 5.000

Finn Hjortskov Jensen (1936-2023). 'Fragment af: Prins Frederik den Vises hjortejagt. II. Efter Granach den Ældre 1529', olie på lærred, sign., betitlet og dateret på bagsiden: Finn Hjortskov Jensen 1994. 73,5 x 54,5 cm. (80 x 61 cm.)
Hidrører fra privatsamling af moderne kunst.

DKK 3.000
Auktionen afsluttes:  18-04-2024 19:31:00