Et sæt dækketallerkener af pletsølv i rokokoform (12)

Varenummer: 6460896
Hammerslagspris: DKK 1.000
Vurdering: DKK 1.500

Et sæt på tolv dækketallerkener af pletsølv i rokokoform, ligeknækket fane med rokokoornamentik, stemplet Prima Sølvplet. Ø 28,5 cm. Fremstår med brugsspor. (12)
Auktionen afsluttes:  31-05-2024 19:38:00

2015125 22-05-2024 10:33:40 DKK 1000