Et sæt dækketallerkener af pletsølv i rokokoform (12)

Varenummer: 6460896
Vurdering: DKK 1.500

Et sæt på tolv dækketallerkener af pletsølv i rokokoform, ligeknækket fane med rokokoornamentik, stemplet Prima Sølvplet. Ø 28,5 cm. Fremstår med brugsspor. (12)
Auktionen afsluttes:  17-05-2024 20:58:00