Et par svenske 'munkestole' af udskåret egetræ, ca. 1900. (2)

Varenummer: 6438068
Hammerslagspris: DKK 500
Vurdering: DKK 1.500

Et par næsten ens, svenske 'munkestole' af udskåret egetræ, sæde med sømbeslået hynde af læder, ca. 1900. H. 87 B. 57 cm. Sh. 46 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, læder med smådefekter. (2)
Auktionen afsluttes:  19-03-2024 19:50:00

80601 18-03-2024 13:06:41 DKK 500