Et par svenske 'munkestole' af udskåret egetræ, ca. 1900. (2)

Varenummer: 6438068

Næste bud: DKK 1.200
Vurdering: DKK 2.000

Et par næsten ens, svenske 'munkestole' af udskåret egetræ, sæde med sømbeslået hynde af læder, ca. 1900. H. 87 B. 57 cm. Sh. 46 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, læder med smådefekter. (2)

DKK 1.200
Auktionen afsluttes:  05-03-2024 19:45:12