Et par lampeborde af mørklakeret træ med flethylde

Varenummer: 6436865
Hammerslagspris: DKK 750
Vurdering: DKK < 1.000

Let buede ben med forcromede sko og på hjul. Bred, buet sarg med snydeskuffe. Flethylde. H. 57, B. 55, D. 55 cm.
Brugspor, ridser, det ene bord med skramme på siden.'
Proveniens: Hotel d'Angleterre
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 19:58:00