Et par brillantøreklips af 18 kt. guld og hvidguld, i alt 0.50 ct. (2)

Varenummer: 6419030
Vurdering: DKK 13.000

Et par halvrunde brillantøreklips af 18 kt. guld og hvidguld med krydsende bånd, prydet med talrige brillantslebne diamanter op i alt ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI-P1. Stemplet 750 med blomsterlogo.
Samlet vægt ca. 13,5 g. B.1 cm. H. 2,1 cm. fremstår med brugsspor. (2)
Auktionen afsluttes:  25-04-2024 20:23:08