Vurdering:
13.000
Et par halvrunde brillantøreklips af 18 kt. guld og hvidguld med krydsende bånd, prydet med talrige brillantslebne diamanter op i alt ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI-P1. Stemplet 750 med blomsterlogo. Samlet vægt ca. 13,5 g. B.1 cm. H. 2,1 cm. fremstår med brugsspor. (2)