Et par bergèrer i Louis Seize-form (2)

Varenummer: 6437501
Hammerslagspris: DKK 900
Vurdering: DKK 1.500

Et par bergèrer i Louis Seize-form af guldmalet træ betrukket med gult stof, løse sædehynder, 1900-tallets første halvdel. H. 108/43 cm. Fremstår med brugsspor, malingsafskalninger, enkelte små mangler. (2)
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 19:37:00