Et par akvamarinørehængere af 18 kt. guld med søstjerner og havsnegle. (2)

Varenummer: 6415430
Vurdering: DKK 15.000

Et par akvamarinørehængere af 18 kt. guld hver udskåret med lyseblå akvamariner i form af større havsnegl og mindre søstjerne.
Samlet vægt ca. 9,5 g. L. 5,2 cm. En bagstik mangler. (2)
Auktionen afsluttes:  13-02-2024 20:02:28