Engelsk vitrine chatol af mahogni, 20 årh.

Varenummer: 6473676

Næste bud: DKK 800
Vurdering: DKK 1.500

Engelsk vitrine chatol af mahogni, overdel med sprossede glas døre med bag hvilke hylder, underdel med skrå skriveklap beklædt med læder bag hvilken sekretær indretning, herunder skuffer. 20 årh. H. 204, B. 96, D. 47 cm. Nøgler medfølger ikke. Fremstår med alm. alders- og brugsspor. Én mgl. hylde.

DKK 800
Auktionen afsluttes:  19-07-2024 18:25:00