Engelsk diamantring i 9 kt. guld, 1.00 ct.

Varenummer: 6469214

Næste bud: DKK 3.000
Vurdering: DKK 4.000

Ring i 9 kt. guld med hvidguldsfatning prydet med baguetteslebne og brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 1.00 ct. Farve: Crystal-Cape (J-N), klarhed: P1-P2-P3. Stemplet med Birmingham hallmarks. Ringstr. 53/16,8. Vægt 4,3 g. Alm. brugsspor.

DKK 3.000
Auktionen afsluttes:  24-07-2024 19:54:00