Engelsk diamantring i 18 kt. guld, 0.35 ct.

Varenummer: 6425111
Vurdering: DKK 7.000

Ring i 18 kt. guld prydet med ni brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.35 ct., heraf én større på ca. 0.06 ct. Farve: Top Crystal (I)-Faint Brown, klarhed: P. Stemplet med engelske lødighedsstempler og årstalsstempel fra 1978. Ringstr. 55,5/17,75. Vægt 7,9 g. Brugsspor.
Auktionen afsluttes:  20-02-2024 18:50:43