Engelsk brillantring af 18 kt. guld, i alt ca. 1.08 ct. London 1998

Varenummer: 6474691
Næste bud: DKK 6.000
Vurdering: DKK 8.000

Engelsk brillantring af 18 kt. guld, front prydet med 43 brillantslebne diamanter i tre rækker, i alt ca. 1.08 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. Stemplet KK, 750 med engelske Gold Hallmarks, London 1998.
Vægt ca. 5,4 g. B. 0,7 cm. Ringstr. 63/ 20,2. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes:  01-08-2024 19:34:00