Engelsk brillantpavéring i 18 kt. hvidguld

Varenummer: 6430482

Næste bud: DKK 6.000
Vurdering: DKK 7.600

Ring i 18 kt. hvidguld med cirkulær front med pavé af brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.70 ct. Farve: Centerdiamant Very Faint Brown, øvrige Wesselton-Top Cape (H-L), klarhed: SI. Stemplet med Birmingham hallmarks anno 2006. Ringstr. 54,5/17,4. Vægt 5,3 g. Fremstår med lettere brugsspor.

DKK 6.000
Auktionen afsluttes:  05-03-2024 18:29:39