Empire Skrivepult af mahogni, 19. årh.

Varenummer: 6462834
Hammerslagspris: DKK 500
Vurdering: DKK < 1.000

Empire Skrivepult af mahogni, dekoreret i intarsia med klassiske motiver/figurer. H 142/116, B 100, D 62 cm. Nøgle medfølger. Aldersrelaterede brugsspor, småskader og mangler.
Auktionen afsluttes:  12-07-2024 13:17:49

1140376 07-07-2024 21:43:04 DKK 500