Gå til mobilt website
Log ind
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Dansk
English
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Møbler
Skabe, kommoder
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Log ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Empire chatol af elm, 1800-tallet
Varenummer
:
6434902
Hammerslagspris
:
350
Vurdering
:
2.000
Empire chatol af elm, udstyret med tre skuffer samt nedfældelig klap, bag hvilken mindre skuffer; front dekoreret med profillerede søjler af udskåret nød; beslag af messing. 1800-tallet. H. 124, B. 120, D. 44. Nøgle medfølger.
Fremstår med aldersrelaterede ridser og mærker; aftagelig topplade i to dele.
02-04-2024 19:09:00
Showroom:
DK, København, Midtager
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
1620107
31-03-2024
12:49:20
350
Close
Image 1 of 1
Maximize image
Restore image