Elvis Presley tryksigneret takkebrev fra 1970'erne

Varenummer: 6451442
Vurdering: DKK 2.000

Elvis Presley maskinskrevet takkebrev i forbindelse med et sygdomsforløb. Tryksigneret. Ledsaget af den originale sendekuvert fra Graceland samt printfoto fra perioden.

Proveniens; Elvis Presley museet, Memphis Mansion. De senere år har man kunnet opleve brevet blandt Restaurant Mackie's store memorabilia samling i Aarhus.
Hidrører fra den legendariske restaurant, Mackie's Pizza & Cantina, Danmarks svar på Hard Rock Café, kendt for sin overdådige samling af sports og musik memorabilia.
Auktionen afsluttes:  14-04-2024 16:15:00