Varenummer: 6464312
Vurdering: DKK 3.000

Ankerfacet halskæde og korsvedhæng af 18 kt. hvidguld prydet med 11 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Vedhæng stemplet med fransk import Gold Hallmark. Vedhæng: L. 2 cm. Kæde: L. 51 cm. Vægt: ca. 4,1 g. Halssmykket fremstår med lette brugsspor. (2)