Varenummer: 6451436
Vurdering: DKK 13.000

Piaget. Brillant- alliancering af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter hele vejen rundt med drejlig midterskinne, i alt ca. 0.46 ct. Farve:Top Wesselton (G). Klarhed: VS-SI. Indvendigt stemplet Piaget B64315, 750. 59. Vægt ca. 7,1 g. B. 0,52 cm. Ringstr. 52,5/16,75. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.