Varenummer: 6451393
Vurdering: DKK 6.000

Brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant på 0.25 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Caraten er stemplet i ringskinnen.
vægt ca. 4,6 g. Front B. 0,7 cm. Lille ringstr. 48/15,25. Minimale brugsspor på hvidguld.