Varenummer: 6448508
Vurdering: DKK 6.600

Anytime, Denmark. Signetring/ lillefingerring af 14 kt. guld prydet med en stor syntetisk blå safir med glatslebet overflade og facetter i bunden (ca. 14x11 mm.). Safiren er monteret i en kraftig ringskinne med ornamentik i relief. Stemplet: ANY 585. Eft. 2000. Ringstr.: 50/ 16. Vægt: ca. 14,8 g. Ringen fremstår med brugsspor.