Vurdering:
7.000
Gabrielsens Guldsmedie (reg. 1979 - afm. 2005). Et par manchetknapper af 14 kt. guld i kvadratisk form hver prydet med en blå rundfacetteret spinel. Stemplet: Gabrielsen 585. Mål: 1,8 cm. x 1,6 cm. Samlet vægt: ca. 14,0 g. Manchetknapperne fremstår med brugsspor. (2)