Varenummer: 6445407
Vurdering: DKK 8.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model Constellation Megaquartz 32 KHz, ref.nr.: 196.0016, cal. 1310, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med stregindeks, dag- og datoangivelse ved 3" position, optrækskrone med logo, mineralglas, monteret med original original læderrem med foldespænde, quartz urværk. Ø. 37,5 mm. fremstår med brugsspor, ridser. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.