Vurdering:
5.000
Moderne solitaire-brillantring af 18 kt. hvidguld, prydet med brillantsleben diamant på 0.11 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Stemplet WJ 750. vægt ca. 4,9 g. Front B. 0,55 cm. Ringstr. 52/16,5. Brugsspor på hvidguld.