Varenummer: 6445010
Vurdering: DKK 3.000

Moderne spiralring af 9 kt. guld med diamanter prydet med 68 bittesmål enkeltslebne hvide diamanter, i alt ca. 0.24 ct. Stemplet med engelske import gold Hallmarks.
vægt ca. 3,1 g. Front Ø 1,78 cm. Ringstr. 54/17,25. fremstår med brugsspor.