Vurdering:
5.000
Louis Vuitton. 'Reporter GM' cross-body/ skuldertaske af Monogram Canvas udført med besætninger af kernelæder og hardware af forgyldt metal. To adskilte rum bag lynlås, hvor forreste rum er med to indvendige åbne lommer. Udvendigt i front desuden åben lomme kantet med kernelæder. Foret med lyst kanvas. Monteret med justerbar brun skulderrem af tekstil. Produktionskode: SP0959. Fremstillet maj 1999 i Frankrig. H. 28 cm. L. 34 cm. D. 16 cm. Fremstår med brugsspor og let skjoldet og patineret kernelæder. Nogle mindre krakeleringer i læderet ved stropmontering.