Varenummer: 6439799
Vurdering: DKK 9.000

Egon Holmgaard Sørensen. Bicellearmlænke af 14 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, stemplet "EHS 585". L. 18,5 cm. B. ca. 9 mm. Vægt: ca. 19 gr. Fremstår med brugsspor.