Varenummer: 6435764
Vurdering: DKK 25.000

Moderne cocktailring af 18 kt. hvidguld prydet med stor rund South-Sea saltvandskulturperle, Farve: lys perlemor med sart lysegrå tone, flankeret af 16 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.96 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: VS. Stemplet med CC logo, 750.
vægt ca. 16,6 g. Perlediam. ca. 3,62 mm. Front 2,15 x 2,56 cm. Ringstr. 56/17,75. Ringskinne med brugsspor.