Vurdering:
3.000
Damearmbåndsur fra Raymond Weil, model Tango, ref.nr.: 5970, i urkasse af delvist forgyldt stål, lys perlemorsskive med romertal og punktindeks, safirglas, monteret med original lænke af delvist forgyldt stål, quartz urværk. mål: 17,3 x 30,2 mm. Indvendig L. ca. 14,5 - 15 cm. fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.