Varenummer: 6428440
Vurdering: DKK 3.000

Retro herrearmbåndsur fra Omega, ref.nr.: 166.0169, cal. 1020, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med stregindeks, ugedag- og datoangivelse ved 3" position, original plexiglas, optrækskrone med logo, monteret med ældre læderrem med forgyldt spænde, automatisk urværk. Ø. 36 mm. Fremstår med brugsspor, patineret skive. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på vurderingstidspunktet.