Varenummer: 6427227
Vurdering: DKK 7.000

Henning Ulrichsen. Leddelt halskæde af 14 kt. guld, stemplet "HU 585". L. ca. 37 cm. B. ca. 9 mm. Vægt: ca. 15,6 gr. Fremstår med brugsspor.